Metsateatis

Metsateatis või raieteatis on dokument, mis on vaja esitada Keskkonnaametile ning mis sisaldab erinevaid andmeid teie metsakinnistu kohta. Metsateatist saab esitada täites elektrooniliselt metsateatise esitamise vormi kuid ka saata tavalise posti teel, samuti viies täidetud metsateatise esitamise vormi Keskkonnaameti kontorisse isiklikult kohale.

Vaata Metsateatise taotlusvormi vajutades SIIA

Metsateatis ehk raieteatis - miks seda vaja on?

Metsateatis ehk raieteatis on formaalne dokument, läbi mille annate Keskkonnaametile teada milliseid raietöid soovite metsakinnistul teostada. Metsateatise esitamine on ennem raietöid kohustuslik nagu see on sätestatud Metsaseaduses, erandiga kui raiemaht planeeritavatel raietöödel jääb alla 20 tihumeetri aastas kinnistu kohta (ei pea esitama).

metsateatis

Metsateatise esitamine

metsateatise esitamine

Metsateatise esitamisel saame aidata, samuti raietööde planeerimisel. Oleme metsi majandanud juba üle kümne aasta ning saame teid aidata igat liiki hooldusraiete teostamisel ja planeerimisel, kui ka individuaalsete lahenduste leidmisel. Kui te vajate abi metsateatise esitamisel, või vastuseid tekkinud küsimustele, võtke meiega ühendust telefonitsi, või läbi kontaktivormi

Raieteatise saate aga ka iseseisvalt Keskkonnaametile esitada. Selleks peate täitma metsateatise (raieteatise) vormi. Laadige alla täidetav vorm kas PDF või PNG versioon. Samuti saate metsateatist täita elektrooniliselt otse Keskkonnaameti koduleheküljel.

Kui olete metsateatise vormi täitnud, saate selle esitada kas elektrooniliselt Keskkonnaameti e-portaalis, saates täidetud vormi e-maili teel aadressile, saata neile postiga, või viia isiklikult teile lähedal asuvasse Keskkonaameti kontorisse. Kindlasti tasub meeles pidada, et metsaomanik on kohustatud teatama Keskkonnaametile, kui mets on saanud kahjustusi näiteks tormi tagajärjel, või ka kahjurite puhul.

Raieteatise info sisestamine metsaregistrisse

Keskkonnaamet sisestab peale teie poolsete andmetega tutvumist need metsaregistrisse.

Kui kaua võtab aega raieteatise esitamine?

Raieteatise esitamine võtab reeglina aega kuni 15 tööpäeva, kuid tihti kiiremini.

Kui teie metsakinnistul on ennem planeeritavate raietööde teostamist vaja teha erinevaid ekspertiise, tulenevalt Metsaseadusest või Loodusseadusest on Keskkonnaametil aega kuni 30 tööpäeva.
Raietööde planeerimisest, raietööde teostamisest ja raieõigusest vaadake postitusest Raieõiguse Ost

Vaadake ka kokkuvõtet Metsamajanduskava ning selle koostamisest.

Soovite müüa metsakinnistut? Loe lähemalt meie lehelt: Metsa ost